Przejdź do treści
Długotrwały stan, w którym osoba doświadcza uporczywych myśli i niekontrolowanego przymusu powtarzania określonych czynności, to zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Wiążą się z odczuwaniem lęku i niepokoju, a nieleczone po pewnym czasie mogą doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym. Istnieją jednak metody walki z tą chorobą, które są szczegółowo opisane w różnych dziełach. Wśród publikacji szeroko opisujących to zagadnienie warto wyróżnić zwłaszcza książkę napisaną przez specjalizującego się w natręctwach dr. Macieja Żeradzińskiego.

Poznaj definicję zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i sposoby ich leczenia

Natręctwa mogą brać swój początek samoistnie w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych bądź wynikać z choroby psychicznej, takiej jak schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa czy zaburzenia lękowe. Często przejawiają się także w przypadku uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Wszystkie aspekty doświadczania i zwalczania tego typu zaburzeń znajdziesz w opisującej nerwicę natręctw książce dra Macieja Żeradzińskiego, która stanowi kompletne kompendium wiedzy na ten temat. Podczas lektury dowiesz się, z czego wynikają obsesyjne zachowania, jakie myśli i emocje się z nimi wiążą, a także jakie są najlepsze sposoby na zwalczenie takich zachowań.

Jak przedstawia w swoim opracowaniu natręctwa dr Maciej Żeradziński?

Autor w kolejnych rozdziałach książki stopniowo wprowadza czytelnika w zagadnienie zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i bez zbędnych ogólników przedstawia dogłębnie problem. Poczynając od samej definicji i rodzajów natręctw, kolejno przechodzi się przez biologiczne podstawy istnienia problemu, aż do leczenia, zarówno farmakologicznego, jak i opierającego się na psychoterapii. Przedstawiona wiedza jest rzetelna i bazuje na najnowszych badaniach, popartych praktycznymi doświadczeniami doktora w swojej pracy zawodowej, gdzie miał dużą styczność z pacjentami z natręctwami. Omawiana i szeroko opisująca temat natręctw książka jest dostępna w Termedia, gdzie znajdziesz również inne pozycje poruszające podobne problemy.

Pozycja niezbędna dla psychiatrów, terapeutów i pacjentów

Książka stanowi pełne opracowanie tematyki zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i stanowi kluczową pozycję wśród opracowań na ten temat. Daje dokładny obraz natręctw, procesów biologicznych w mózgu, sposobów leczenia oraz powiązań z chorobami psychicznymi. “Natręctwa” to wprowadzenie do zagadnienia i jednocześnie jego dokładne opracowanie. Jeśli jesteś pacjentem, pragnącym poznać problem, z którym się zmagasz, lekarzem, który potrzebuje poszerzenia wiedzy, czy po prostu interesują Cię natręctwa, dr Maciej Żeradziński przeprowadzi Cię w swojej książce przez każdy aspekt zaburzeń. Lektura zajmuje ważne miejsce wśród książek poświęconych natręctwom i jest bazową pozycją, jeśli chodzi o poznanie natury zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Profesjonalizm, szczegółowość i wiedza oparta na doświadczeniach autora sprawia, że dedykowana jest zarówno dla początkujących psychiatrów, jak i lekarzy pragnących poszerzyć horyzonty. Dzięki przystępnemu językowi jest zrozumiała także dla pacjentów z natręctwami, którzy czują potrzebę zrozumienia swojego zaburzenia.